Apsilankymas Kopenhagoje

Nors miestas ir buvo daug kartų nuniokotas, tačiau jame visgi yra kuo pasigrožėti. Tai buvusios karališkosios rezidencijos Kristianborgo, po 1884 metų gaisro, išlikusi rūmų bažnyčia. Liudviko 15 stiliaus, žiemos rezidencija Amalienborgas. Su parku ir Anderseno statula, Nyderlandų renesanso stiliaus, Rozenborgas. Nuostabūs ir universiteto pastatai (su istorinėmis freskomis), „Bristolio“ viešbučio pastatas, Nyderlandų renesanso stiliaus Biorsėno birža, meno muziejus. 

Miesto centre, šalia centrinės stoties, įsikūręs Tivoli parkas. Danijos nacionalinė galerija buvo pastatyta  1886-96 metais. Joje gausu žinomų dailininkų, tokių kaip Rubensas, Rembrantas, Matisas, kūrinių. Nacionalinis muziejus, atidarytas 1892 metais- stambiausias Danijos istorinis muziejus, atskleidžia Danijos ir aplinkinių valstybių istoriją, nuo priešistorinių laikų. Kopenhagos širdis – Rotušės aikštė. Tai pagrindinis transporto susikirtimo taškas. Nuo 1955 metų, bokšte veikia tiksliausias pasaulio laikrodis. Galima užkilti į barokinio stiliaus rotušės bokšto viršų ir pasigėrėti Kopenhagos vaizdu.

Danijoje, kaip ir kitose Skandinavijos valstybėse, gana brangūs viešbučiai. Vidutinės klasės numeris viešbutyje kainuoja 30-55 EUR. Pigesnis variantas yra išsinuomoti butą. Inforfaciją apie butus rasite stotyje po užrašu „Kiosk P“. O štai keletas pigesnių nakvynės vietų: City Public Hostel, 8 Absalonsgade , įsikūręs netoli centrinės stoties, veikia nuo gegužės 4d. iki rugsėjo 1d., kaina apie 9EUR asmeniui; Sleep-in, 6 per Henrik Lings Alle, 1,6,14 maršruto autobusai, Idraetsparken  stotelė, A,B,C metro linijos, Nordhavn stotelė, kaina apie 8EUR asmeniui; Copenhagen Hostel, 1 Y.H.F., 55 SjaillandsBRoen, C metro linija iki stotelės Valby, A,E metro linija iki stotelės Sjalor, toliau 37 autobusu, arba iš centrinės stoties autobusu Nr.46, kaina apie 6EUR asmeniui. Remiant municipalitetui, buvo atidaryta apie 50 nakvynės namų jaunimui, kur galima permiegoti nemokamai. Vienas jų Sleep Flat randasi 132 A.Blegdamsvej.  

You may also like