Kopenhaga

Kopenhaga- Danijos sostinė ir didžiausias miestas. Jau 1254 metais Kopenhaga gavo miesto privilegijas. 1728 metų gaisras nuniokojo ketvirtį viso miesto. 1807 metais miestas smarkiai nukentėjo nuo britų bombardavimų. Iš senųjų įtvirtinimų išliko tik citadelė. Kopenhaga  pasižymi galingais jūrų fortų įtvirtinimais. 2011 metais, britų žurnalo „Monocle“ duomenis, Kopenhafa užėmė trečią vietą tarp geriausių pasaulio miestų.

Kopenhaga yra stambus šiaurės Europos transporto mazgas. Šešios geležinkelio linijos miestą jungia su visa šalimi.  Jame yra du oro uostai. Ne vienam keliauninkui skrydžiai į Kopenhagą buvo tarpinė stotelė keliaujant toliau į Europą. 

Nenorintys skraidyti, gali pasirinkti jūrų transportą ir pirkti bilietus į keltą. Iš vietinio jūros uosto reguliariai kursuoja laivai į visus pagrindinius Europos, Viduržemio jūros, Juodosios jūros uostus. Mieste veikia metropolitenas, o pastatytas Eresuno tiltas, Daniją sujungė su Švedija. Po miestą kursuoja maršrutiniai autobusai. Visas visuomeninis transportas kursuoja labai tiksliai pagal grafiką.

Kadangi Kopenhaga pasižymi labai lygiu reljefu, todėl labai populiarūs dviračiai. Mieste labai išplėtotas dviračių takų tinklas. Didžioji dalis senamiesčio yra skirta pėstiesiems. Čia ir Strioget – ilgiausia pėsčiųjų gatvė Europoj, besitęsianti 2 kilometrus. Tikrai jaukus miestas, traukiantis turistus iš viso Pasaulio.

You may also like