Šalys, kur atostogauti moterims nėra labai saugu

Planuojant atostogas reikia atsižvelgti į daugybę veiksnių. Vienas iš svarbiausių, bet dažnai nepastebimų faktorių yra saugumas. Moterys visų pirma turi žinoti apie su kelionėmis susijusią riziką. Taip yra todėl, kad moterys, keliaujančios vienos ar nepažįstamoje aplinkoje, dažniau tampa nusikaltimų aukomis.

Toliau pateikiamas sąrašas šalių, kurios laikomos nesaugiausiomis moterims lankytis. Jei planuojate kelionę, atsižvelkite į šiuos įspėjimus ir imkitės atsargumo priemonių savo saugumui užtikrinti.

1. Meksika

Meksika garsėja dideliu nusikalstamumu, ypač prieš užsieniečius. JAV valstybės departamento duomenimis, 2017 m. Meksikoje buvo įvykdytos maždaug 3 007 žmogžudystės. Daugelis šių nusikaltimų buvo susiję su gaujomis, narkotikais bei karteliais. Keliaudamos po Meksiką moterys turėtų būti atsargios ir vengti keliauti vienos ar nepažįstamose vietovėse.

2. Brazilija

Brazilija garsėja kaip vakarėlių šalis, tačiau joje taip pat didelis nusikalstamumo lygis. Apskaičiuota, kad 2017 m. Brazilijoje buvo įvykdyta 63 880 žmogžudysčių. Tai yra viena pavojingiausių šalių pasaulyje. Turistai, o ypač moterys, yra dažniausi taikiniai kai kalbama apie apiplėšimus tiesiog gatvėse.

3. Kolumbija

Kolumbijoje didelis nusikalstamumo lygis, ypač prieš užsieniečius. 2017 m. Kolumbijoje buvo įvykdyta apie 26 730 žmogžudysčių. Daugelis šių nusikaltimų buvo susiję su kartelių karais, kurie vyksta jau daugelį dešimtmečių.

4. Venesuela

2017 metais Venesueloje buvo įvykdytos 28 479 žmogžudystės. Labai daug nusikaltimų įvykdyta dėl prastos gyvenimo kokybė. Šią šalį toliau krečia hiperinfliacija dėl JAV ir kitų šalių įvestų ekonominių sankcijų. Nepakeliantys skurdo dažniausiai griebiasi šiaudo – vykdo apiplėšimus.

5. Egiptas

Egiptas užima 5 vietą nesaugiausių moterų keliauti šalių sąraše. Pastaraisiais metais šalyje padaugėjo smurto ir seksualinio priekabiavimo, ypač prieš atvykėles iš užsienio. Kaire buvo gauta daug pranešimų apie vyrų gaujas, kurios užpuolė moteris Tahriro aikštėje ir kitose žmonių susibūrimo vietose. Norėdamos išlikti saugios viešėdamos Egipte, apsirenkite kukliai ir nekeliaukite vienos arba sutemus.

Kur apskritai nereikėtų keliauti nei moterims nei vyrams?

Afganistanas yra viena nestabiliausių šalių pasaulyje, nes ją niokoja ilgus metus trunkantys karai ir konfliktai. Keliauti ten itin pavojinga, todėl nerekomenduojama tiems, kurie galvoja apie atostogas.

Pakistanas yra dar viena teroristinės veiklos apimta šalis, todėl ji yra viena pavojingiausių lankytinų vietų Azijoje.

Keliaudami į Bangladešą turistai taip pat turėtų būti atsargūs, nes šalyje didelis nusikalstamumas ir prasta infrastruktūra. Gausu plėšimų tiesiog vidury dienos. Saugokite savo daiktus, jeigu paskui nenorite ieškoti greitos finansinės pagalbos greitųjų kreditų bendrovėse.

Norint nustatyti, ar šalyje saugu atostogauti, reikia atsižvelgti į daugybę veiksnių. Nusikalstamumo lygis, terorizmo grėsmės ir infrastruktūra yra svarbūs veiksniai, į kuriuos reikia atsižvelgti.

Planuodami kitas atostogas nepamirškite apie saugumą. Pasaulyje yra daug nuostabių vietų, kurias verta pamatyti, tačiau kai kurios šalys yra pavojingesnės nei kitos, ypač keliautojoms. Būkite atsargūs planuodami kelionę ir būtinai iš anksto pasidomėkite vieta, kurioje lankysitės. Ir svarbiausia – jeigu yra galimybė – nekeliaukite vieni. Likite saugus!

You may also like

Parašykite komentarą