Europos piligrimų kelias – Camino de Santiago

Kiekvienais metais tūkstančiai žmonių iš viso pasaulio plūsta į Santjago de Kompostelą šiaurės vakarų Ispanijoje, kad galėtų pradėti piligriminę kelionę, vadinamą Camino de Santiago. Tai yra kelių skirtingų maršrutų piligrimų kelių tinklas, vedantis į Santjagą, ir tai yra vienas populiariausių piligriminių maršrutų visoje Europoje.

Tokios kelionės priežastys yra tokios pat įvairios, kaip ir žmonės, vaikštantys šiuo kelių. Kai kuriems tai yra religinė patirtis; kitiems tai būdas susijungti su gamta arba rasti vidinę ramybę. Nepriklausomai nuo to, dėl kokios priežasties norite leistis į šią piligriminę kelionę, vienas dalykas yra aiškus: tai bus nepamirštama patirtis!

Kaip pasiruošti šiai piligriminei kelionei?

Jei galvojate apie kelionę Europos piligrimų kelių, yra keletas dalykų, kuriuos turėtumėte žinoti prieš išvykdami. Visų pirma, jūs turite nuspręsti, kokiu maršrutu norite eiti. Yra keli skirtingi maršrutai, vedantys į Santjagą, todėl atlikite analizę ir išsiaiškinkite, kuris iš jų jums tinka labiausiai. Mat, nuo to priklausys kokius vaizdus matysite kelionės eigoje. Kadangi šis kelių tinklas yra didžiulis, kiekvienoje vietoje (sustojime) galėsite pamatyti vis kitus gamtos vaizdus ir ne tik.

Kai nuspręsite dėl maršruto, laikas pradėti planuoti kelionę

Keliavimą šiuo piligrimų kelių galima atlikti kaip savarankišką ekskursiją arba kaip organizuotos grupės žygio dalį. Jei tai darote vieni patys, pasirūpinkite kokybišku ir naujausiu žemėlapiu bei įprastu gido vadovėliu, kad galėtumėte rasti kelią, kurį suplanavote. Taip pat turėsite iš anksto užsisakyti nakvynę – maršrute yra daugybė viešbučių, nakvynės namų ir stovyklaviečių, tačiau sezono metu jie gali greitai pasipildyti.

Pagaliau supakuokite išmintingai! Tai ne atostogos – kasdien vaikščiosite kelias valandas, todėl turite pasirūpinti patogiais drabužiais ir avalyne. Taip pat turėtumėte supakuoti lengvus daiktus, kad nesineštumėte daugiau, nei jums reikia. Mažoje dieninėje kuprinėje turėtų būti pakankamai daug visko, ko jums reikia.

Turėkite pirmosios pagalbos vaistinėlę, nes daug vaikščiosite. Taip pat siūloma bet kuriuo atveju pasiimti pleistrus ir skausmą malšinančius vaistus. Ši kelionė nebus labai maloni tiems, kurie nemėgsta vaikščioti. Taip pat svarbu suprasti, kad šis žygis trunka ne vieną mėnesį, tad sergantys širdies ar kraujagyslių ligomis neturėtų rizikuoti savo sveikata. Tik fiziškai sveikiems ir pajėgiems žmonės rekomenduojama bandyti mesti sau šį iššūkį.

Ko tikėtis šiame ilgame kelyje?

„Camino de Santiago“ yra nuostabi kelionė ir ji skirta ne visiems. Svarbu eiti plačiai atmerktomis akimis ir su realistiškais lūkesčiais.

Camino de Santiago yra nepamirštama patirtis, kuria gali mėgautis kiekvienas, kuris nevengia fizinio aktyvumo. Nesvarbu, ar ieškote religinio nušvitimo, ar tiesiog šiek tiek laiko pabėgti nuo greitos rutinos- ši kelionė turi ką pasiūlyti kiekvienam. Šiek tiek planuodami ir pasiruošę galite įsitikinti, kad jūsų piligriminė kelionė yra tokia, kokios tikėjotės – ir dar daugiau!

Reklama: Sužinokite kokios paskolos įsiskolinusiems ar norintiems keliauti gali būti suteikiamos įstatymų numatyta tvarka.

You may also like

Parašykite komentarą