Kelionės į Kopenhagą

Kopenhaga – jaukus, spalvingas, modernus, tačiau kartu ir labai jaukus miestas paliks pačius geriausius prisiminimus tiems, kas mėgsta keliones. Ko gero daugeliui šis miestas asocijuojasi ne su kuo kitu, bet būtent su garsiąja Undinėle, viena iš Anderseno pasakų herojų.

 

Kelionės į šį miestą taps nepamirštamomis dėl to, jog Danijos sostinė yra labai turtinga turistiniu atžvilgiu – šiame mieste yra ir uostas, ir paplūdimiai, ir kanalai, ir istoriniai pastatai. O kur dar galybė įvairių muziejų, viešbučių, kavinių, restoranų bei mažų jaukių parduotuvėlių. Mieste gausu rokoko stiliaus pastatų, o ramiems pasivaikščiojimams puikiai tiks siauros vingiuotos ramios gatvelės. Objektai, kuriuos yra tiesiog būtina aplankyti svečiuojantis šiame mieste: Amalienborgo rūmai, Karališkoji aikštė, Karališkasis teatras, Menų akademija, na ir žinoma, jau minėta – Undinėlės skulptūra. Ne veltui šis lankomas objektas laikomas Danijos sostinės simboliu.

 

Beje, įdomi detalė – jau kitais metais ši skulptūra švęs šimto metų jubiliejų, kadangi ji praeivius džiugina jau nuo 1913 – ųjų metų. Tačiau verta pastebėti, jog Kopenhaga nėra vienintelis miestas, kuriame galite išvysti šią skulptūrą – tokį pat statinį galite pamatyti ir Kryme. Na, o besidomintys literatūra, Kopenhagoje gali aplankyti seniausią Danijos biblioteką, kuri buvo įkurta iš tiesų labai seniai– 1613 – aisiais metais. Na, o jei norite laiką leisti ne tik lankydami istorinius pastatus, galite į programą įtraukti ir aktyvią pramogą – pasiplaukiojimą laivu, miesto kanalais. Tokios kelionės metu atsivers viso miesto grožis.

 

Kopenhaga – ne išimtis ir šiame mieste taip pat gausu įvairių parduotuvėlių, kuriuose galite įsigyti dovanėlių savo giminaičiams ar draugams. Didžiausio populiarumo sulaukia tokie pirkiniai kaip daniškas porcelianas, alavinių kareivėlių figūrėlės bei šios šalies sūris. Na, o jei norėsite lauktuvėms parvežti alkoholinių gėrimų, žinokite, jog suvenyrų parduotuvėse jų nerasite, teks įsigyti paprastose maisto prekių parduotuvėse.

You may also like