Keliaujant po Europą kartais užklystama į tokias šalis, kuriose maitintis kavinėse yra gana brangu. Todėl yra pasirenkamas kitas kelias – maisto pirkimas parduotuvės ir gaminimas gyvenant kemperių stovykloje arba tiesiog valgoma tai ką įsigijote kulinarijos skyriuje. Visgi kas kart prieš pietus, pusryčius ir vakarienė nebėgsi į parduotuvę – reikia kažkiek maisto turėti ir su savimi. Taigi, dabar pakalbėsime apie tai, kokį maistą pasiimti į kelionę, kaip elgtis su maistu kelionėje, ką svarbu žinoti ir ką daryti, jog nesusirgtumėte nuo netinkamo maisto.
Gera investicija – šaldymo krepšys
Jei pasirinkote ilgesnę kelionę po Europą, tuomet neišvengsite nuo rimtesnio maisto ir maisto ruošos. Tam geriausia įsigyti šaldymo krepšį – tinkamomis sąlygomis laikomas maistas garantuoja, jog maistas nesuges ir jūs nesusirgsite. Tokius maisto produktus kaip pieną, kefyrą, sviestą, fermentinį sūrį, mėsos produktus reikia suvartoti per ne daugiau kaip 2 valandas nuo ištraukimo iš šaldytuvo arba parduotuvės šaldytuvo. Tad jei jūsų pirkinių sąraše planuoja būti kažkas panašaus į šiuos produktus – laikas įsigyti šaldymo krepšį: https://www.b-a.eu/c2357/Saldymo-krepsiai Tai vienas labiausiai atsiperkančių pirkinių, jei norite sutaupyti keliaujant ir nesimaitinti vien sausu daviniu.
Pirmenybė – sausiems produktams
Jei keliaujate trumpam ar neturite daug vietos, kurią galėtumėte skirti šaldymo krepšiui, rinkitės sausus maisto produktus. Itin tinka duona, sausainiai, džiuvesėliai, šalto rūkymo dešra, vytinta dešra, švieži agurkai, pomidorai – iš to jau galima ir normalų sumuštinį pasidaryti ar užkandą. Keliaujant savo automobiliu visada įsidėkite elektrinį arbatinį bei turėkite automobilinį pakrovėją su adapteriu, kad galėtumėte automobilyje užsivirti vandens. Taip galėsite pasitaisyti arbatos, kavos, užsipilti sriubas bei košes iš pakelių – šiltas maistas kelionėje visada yra gerai, padeda skrandžiui išvengti streso.
Pasirūpinkite kalorijomis
Kad nesijaustumėte alkani, reikia turėti kaloringų bet sveikų užkandžių, kurie greitai gali numalšinti alkį ir leisti ištverti kelionę. Geriausias pasirinkimas – juodas šokoladas, džiovinti vaisia (razinos, džiovintos figos, abrikosai, džiovinti bananų traškučiai), riešutai. Būkite atsargūs su riešutais, prieš pasiimant jų įsitikinkite, jog nė vienas iš kelionės draugų nėra alergiški riešutams. Beje, šokoladas itin karštu oru gali pradėti tirpti, todėl galite jį taip pat įmesti į šaldymo krepšį. Šokoladas nebijo šalčio, tačiau gali kiek pabalti – nebijokite, tokia šokolado reakcija nepavojinga, jis drąsiai gali būti valgomas.
Atsargiai su mėsa
Kelionių ir iškylų metu mėgstama kepti šašlykus ar kepsnius. Tačiau viena, kepti juos įprastoje šašlykinėje, kita – ant nežinomos laužavietės. Būkite atsargūs, kepkite atsakingai, kad šašlykas būtų iškepęs. Temperatūra šašlyko gabalėlio viduje turi būti ne mažesnė nei 90 laipsnių. Tą lengviausia pasiekti kepant mažesniais gabalėliais. Jei vežatės marinuotą šašlyką iš namų – būtinai reikalingas šaldymo krepšys, kitaip marinuotas gali greitai virsti supuvusiu, ypač jei keliaujate šiltomis dienomis.